Már jó pár napja nem volt bejegyzés az oldalon, ami részben annak köszönhető, hogy nem jelent meg semmilyen érdemleges hír Timoról. Másrészt pedig annak is, hogy jelenleg kedv- és időhiányban szenvedek, melynek okait nem igazán szeretném részletezni. Most viszont összegyűjtöttem nektek a napokban megjelent fontosabb információkat, úgyhogy vágjunk is bele. Elsőként egy megjelenéssel kezdeném, ugyanis kiderült, hogy október 15-én Timothée meghívottja lesz a Graham Norton Show beszélgetős műsornak Jodie Whittaker oldalán. Szintén ezen a napon ugyancsak ebben a műsorban Eileen June Atkins is szerepelni fog, aki kedvencünk nagymamáját fogja alakítani a 4000 Miles színdarabban, melyről sajnos semmi részletet nem tudni, de bízzunk benne, hogy a közös vendégeskedés során elhintenek valamit arról, hogy mikor kerül színpadra a végeredmény. A műsor előtt azonban a színésznek bőven lesz elfoglaltsága, ugyanis már egy ideje Londonban tartózkodik a Wonka előkészületei miatt, tegnap pedig bejelentették, hogy hivatalosan is elkezdődtek a 2023-ben megjelenő film forgatásai. Emellett közöltek még új szereplőket, a stábhoz csatlakozik az Oscar-díjas Olivia Colman, a Golden Globe-díjas Sally Hawkins, valamint a Mr. Beanként ismertté vált Rowan Atkinson is.
Tovább folytatva a hírek sorát, múlt pénteken jelent meg a kínai VOGUE+ magazin első száma, amelynek címlapján Timothée szerepel, illetve ő volt ennek a kiadásuknak a szerkesztője is. A színésszel készült egy interjú, ami sajnos csak eredeti nyelven jelent meg, ám a rajongók igyekeztek lefordítani angolra, amennyire tudták. Mivel a fordítás nem tökéletes, ezért csak néhány részletet tudtam nektek elhozni magyarra fordítva. Emellett a galériába töltöttem fel eddig nem látott képeket a fotósorozatból, ezeket szintén megnézhetitek!
A szerkesztési folyamatokról:
Amikor színészkedsz, akkor a karakteredet kell alakítanod. A szerkesztéshez viszont meg kell próbálnod valami egyedit alkotni. Egyedinek lenni pedig veszélyes és nem feltétlen jó színészként. A való életben senki nem gondolja azt, hogy “Ó, most egy filmben vagyok, szóval valami érdekeset kéne csinálnom.” Kivéve, hogy ha egy valóságshowban szerepel az illető, azt hiszem.
A Dűnéről:
Nagyon sokat tanulok azoktól a művészektől, akikkel lehetőségem adódik együtt forgatni. Legyen szó Denis Villeneuve-ről, Rebecca Fergusonről, vagy Zendayaról – sokat adnak nekem az energiájuk által. Sokat tanulok a forrásanyagból is. A pozitív része annak, hogy a Dűnén dolgozhattunk, az volt, hogy tovább építhettük a hagyatékát; belemélyülhettünk Frank Herbert csodálatos könyvébe és megnézhettük, hogyan befolyásolt az más filmeket, könyveket, videójátékokat, amiken én is felnőttem – legyen szó a Haloról, a Gears of Warról, vagy az Avatarról.
A Wonkáról:
Nagyon szeretem ezt a történetet, mert ugyanolyan örök kulturális vonalat képvisel, mint például a Joker is. Legalábbis számomra és a családom számára ilyen a Charlie és a csokigyár. Bár nem a Charlie és a csokigyárat gondoljuk újra, de a Wonka forgatókönyve is ugyanúgy örömteli és azt a szenvedélyes gondolatot árasztja, hogy néha nagyon is jó dolog, ha valakinek szokatlan a személyisége. Összességében elmondhatom, hogy a tapasztalataim a korábbi projektjeimből nagyon értékesek és tovább fogom vinni őket. De a legjobb motiváció az előrehaladásra számomra az, hogy ne csak a karakter történetével törődjek, hanem reflektáljak az egész emberiség történetére is.